FELDENKRAISOVA® METODA

O FELDENKRAISOVĚ METODĚ

Feldenkraisova metoda je celosvětově uznávaný celostní přístup, který využívá pohyb jako prostředek v procesu učení. Pomáhá vystoupit z navyklých vzorců a omezujících stereotypů nejen v pohybu. Mění tak celkovou kvalitu života.

Velmi časté reakce klientů po lekci: tělo jednotně se pohybující, lehkost pohybu, (pří)jemnější došlap, lepší stabilita , postupem času (při pravidelné praxi) tělo méně a méně při pohybu či v rutinních statických polohách bolící, stabilnější psychika a více synchronní souhra duše a těla (aneb jsem si vědom toho, co dělám, proč a vím, co dělat chci  :-).

Přiblížit si skupinové lekce můžete například z tohoto krátkého videa.

TIPY pro vás: Přijďte prosím pohodlně (volnější) oblečeni (bez pásků, zbytečných ozdob apod.), ideálně s trikem s dlouhým rukávem a čistými ponožkami. Nemějte na těle nalepené žádné tejpy, prosím. Je-li to možné, doporučuji naplánovat vše tak, abyste bezprostředně po lekci měli chvilku času jen pro sebe, bez žádných větších (především ne silových) aktivit nebo setkání, která vyžadují vaší pozornost.

 


 

JÁ A FELDENKRAISOVA METODA

Feldenkraisově metodě se věnuji od roku 2014, rok poté jsem vstoupila do 4letého mezinárodního tréninku ve Vídni. Ten jsem dokončila 2019.

Od roku 2017 vyučuji skupinové lekce (tzv. Awareness through movement) a od roku 2019 i individuální hodiny (tzv. Functional Integration).

Zároveň jsem učitelem Pregnant Pauses – lekcí pro těhotné.

Na začátku jsem působila v Praze v různých (především jógových) studiích, mé působiště se v roce 2022 přesunulo do Pardubic, kde mám to štěstí mít svůj vlastní (moc krásný 😉 ) prostor.